Ahojík! Vítám tě na našem blogu! Chtěly bycom tě poprosit o jednu věc! Prosím nepiš tu sprosté a stupidní či jinak vulgární komentáře!  Děkujeme ,že nás respektuješ! =)
Každý povídá jak je dobrý a kolik umí věcí, my jsme dokázali co umíme a vy jste důkazem! 

Svadba přímo pro princeznu Kate a prince Williema

29. dubna 2011 v 13:57 | Leníq |  Zábava a ostatní věci
Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Snoubenci před oltářemAutor: Reutersvětší obrázek »
Londýn - Britský princ William se oženil s Kate Middletonovou. Jejich svazek uzavřel hlavní duchovní anglikánské církve, arcibiskup z Canterbury, před 1900 hosty ve Westminsterském opatství a stamiliony lidí u obrazovek celého světa.
Novomanželský pár projel londýnskými ulicemi až do Buckinghamského paláce, kde se bude konat slavnostní oběd pro šest stovek pozvaných.
Londýn zažívá slavnou královskou svatbu po třiceti letech.
Před třemi desítkami let se ženil následník trůnu, syn královny Alžběty, princ Charles. Nyní si, pár minut po poledni, řekli "I will" princ William a Kate Middletonová.
Nově vévoda a vévodkyně z Cambridge.
Centrum Londýna se zaplnilo lidmi, kteří chtěli svatbu vidět na vlastní oči. Další, odhadem až dvě miliardy diváků z celého světa ji sledovali u televizních obrazovek.
Pusťte si přímý přenos z Londýna:
Královskou svatbu pro vás sledujeme on-line:
ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ
13:43 - Ve slavnostním průvodu jelo osmnáct pečlivě vybraných koní - Windsorských šedáků a Clevelandských hnědáků z královských stájí poblíž Buckinghamského paláce.
13:40 - Proč je pro nás svatba událostí číslo jedna, důvod devátý a předposlední:Chtěli jsme se na vlastní oči přesvědčit, že ze všech slavných rytířů anglického fotbalu se dostal na seznam hostů zrovna David Beckham, který hraje "soccer" za Los Angeles Galaxy. To vážně nenašli doma nikoho zasloužilejšího?!
13:39 - Katiny rodiče dali novomanželům jako svatební dar diamantový set od klenotníka Robinsona Pelhama.
13:34 - Do paláce už dorazila i královna Alžběta, následovaná prince Charles a Camillou. Všichni teď čekají na další vrchol královské svatby: polibek novomanželů na balkóně.
13:26 - Kočár dorazil do Buckinghamského paláce, kde se bude konat slavnostní oběd pro šest stovek pozvaných. Banket pořádá královna Alžběta II.

Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Slavnostní průvod LondýnemAutor: Reutersvětší obrázek »
13:23 - Před uzavřením manželství napsali William a Kate modlitbu, kterou při obřadu společně pronesli: "Bože, náš Otče, děkujeme za naše rodiny; za lásku, kterou sdílíme a za štěstí, jež nám naše manželství přináší. Udržuj naše oči otevřené, abychom v každodenním shonu viděli to, co je v životě skutečně důležité, a dopomoz nám k tomu, abychom vedli šlechetný, láskyplný a aktivní život. Nechť manželské spojení posílí naší snahu sloužit a podporovat ty, kteří trpí. Žádáme tě o to ve jménu ducha Ježíše Krista. Amen."
13:17 - Proč je pro nás svatba událostí číslo jedna, důvod osmý:Britský panovník panuje (nikoli vládne!) asi 1,8 miliardy obyvatel. Že jím bude William, není sice úplně jisté, a na druhou stranu by jím William mohl klidně být i bez svatby. Ale sňatek obrací k jeho osobě pozornost: tohle je člověk, který brzy - a hlavně nadlouho - může mít obrovský vliv. I politický.
13:13 - William a Kate, nově vévoda a vévodkyně z Cambridge, projíždějí ulicemi Londýna v kočáře z roku 1902 v doprovodu britské gardy. Jak se královští jezdci na svatbu chystali se můžete podívat TADY.
13:09 - Čerstvě oddaný pár nasedá před katedrálou do svatebního kočáru. Lidé v ulicích novomanžele nadšeně zdraví, v Londýně znějí zvony.
13:05 - Novomanželé odcházejí po červeném koberci od oltáře směrem k východu Westminsterské katedrály. Doprovázejí je družičky, svědci a rodiče.

13:01 - V Londýně vysvitlo slunce. Lepší načasování by nenaplánovali ani lidé z královského protokolu.
12:53 - Dozněla britská národní hymna "God Save the Queen" (česky Bože, chraň královnu). Královna ji nezpívá.
12:50 - S projevem v katedrále vystoupil londýnský biskup anglikánské církve Richard Chantres. "Je to radostný den," řekl novomanželům s tím, že nyní společně začnou plnější život. "Manželství je změnou, muž a žena se navzájem přetváří jako umělecká díla," řekl duchovní.
12:47 - Proč je pro nás svatba událostí číslo jedna, důvod sedmý:Zážitek důstojnosti, ve zpravodajství médií výjimečný. Připadáme si, přinejmenším na několik minut při přenosu z kostela, jako svědci nečeho, co přesahuje příští volby a podobné události, na které jsme zvyklí. To cítí i nevěřící.
12:45 - Nevěstiny svatební šaty podle reportérky BBC Sarah Bellové obdivují i lidé, kteří obřad sledují na velkoplošných obrazovkách v centru Londýna. "Okouzlují svou jednoduchostí," říká Simon Wolf, který si přijel slavnostní okamžik vychutnat do Londýna z městečka Brighton v Sussexském hrabství.
Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Londýn jásá, princ William se právě oženil.Autor: Reutersvětší obrázek »
12:40 - Policie zatkla v davech návštěvníků centra Londýna dosud osmnáct lidí. Jednoho z nich kvůli držení nože, další kvůli krádežím nebo agresivnímu chování. Na pořádek a bezpečnost dohlíží v okolí svatby na pět tisíc policistů.
12:38 - Proč je pro nás svatba událostí číslo jedna? Důvod šestý:Lesk aristokracie. Úcta k "vrchnosti" se časem změnila na obdiv k celebritám, ale pricnip je stejný jako za feudalismu. A samozřejmě, všechny ty klobouky, róby, parádní uniformy… Lidé to mají rádi (někteří).
12:30 - Šaty nevěsty navrhovala britská módní návrhářka Sarah Burtonová. "Jsem nadšený tím, jakou skvělou práci při navrhování šatů Kate odvedla. Výsledek její práce je úžasný," okomentoval nevěstinu svatební róbu šéfredaktor módního časopisu Glamour Jo Elvin.
12:23 - Dozněla píseň Love Divine All Love's Excelling. Obřad ve Westminsterském opatství pokračuje.
12:20 - Kate má snubní prsten z velšského zlata, který jí darovala královna Alžběta. Kate a William se oficiálně stali manželi.
Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Kate na cestě na svatební obřad, v doprovodu svého otce Autor: Reutersvětší obrázek »
12:17 - Princ William a Kate Middletonová si vyměnili manželský slib. "Koho Bůh spojil, člověk nerozlučuj," řekl arcibiskup z Canterbury Rowan Williams, který královský pár oddává.
12:12 - Svatebčané uvnitř katedrály dozpívali chorál Guide Me Oh Thou Great Redeemer.
12:04 - Kate Middletonová prochází uličkou. Její chůze k oltáři má trvat 3,5 minuty. Vede ji otec.
12:00 - Kate Middletonová dorazila do Westminsterského opatství. Vypadá klidně, usmívá se. Má na sobě vyšívané saténové šaty s krajkovými rukávy, dlouhou vlečku jí nese sestra Pippa. Vlasy má rozpuštné, v nich diadém zapůjčený z královského pokladu.

11:55 - Proč je pro nás svatba událostí číslo jedna? Důvod pátý, zásadní:Tohle tu nemáme. Zoufale nám scházejí národní rituály. Vrcholem je předávání státních vyznamenání 28. října, a to se opravdu nedá srovnávat.
11:51 - Kate Middletonová, snoubenka prince Williama, nasedá do limuzíny a odjíždí na svatební obřad. Vyjela z hotelu Goring, doprovází ji její otec.

Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Ženich a jeho svědek. Princové William a Harry.Autor: Reutersvětší obrázek »
11:50 - Ačkoliv podle předpovědí měl svatbu zasáhnout déšť, nakonec zřejmě budou mít královská rodina a všichni přihlížející štěstí. Pršet podle posledních odhadů začne v Londýně až po skončení ceremoniálu.
11:48 - Hosté povstali, do katedrály vstoupila britská královna Alžběta II.
11:40 - Do opatství míří královna Alžběta. Zdraví davy v ulicích, je oblečená do pronikavě žlutých šatů. Jedna blogerka na internetové stránce deníku Independent není v hodnocení královniny róby příliš uctivá. "Vypadá jako vajíčko na měkko," napsala.
11:39 - Matka nevěsty má na sobě šaty návrhářky Catherine Walkerové, která "šila" i pro princeznu Dianu.
11:38 - Ke katedrále se blíží otec ženicha, princ Charles. Doprovází ho vévodkyně z Cornwallu.
11:35 - Členové královské rodiny jsou na cestě k Westminsterskému opatství.
11:30 - Zastavme se na chvíli u muže, která má dnes velkou úlohu. Arcibiskupa z Canterbury Rowana Williamse, který královský pár oddá ve Westminsterském opatství. Muž s nepřehlédnutelným hustým bílým plnovousem zastává svůj post od roku 2003 a je v pořadí stočtvrým arcibiskupem z Canterbury.

Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Westminsterská katedrála. Právě tady snoubence oddá arcibiskup z Canterbury Rowan Williams.Autor: Reutersvětší obrázek »
Je mu 61 let. Velký rozruch způsobil před třemi lety, když v rozhovoru pro BBC připustil, že pro britské muslimy by částečně mohlo platit islámské právo šaríja.
Arcibiskup z Canterbury je nejvýše postaveným duchovním anglikánské církve, i když její hlavou je oficiálně královna. Církev se v posledních letech potýká s řadou problémů. Ubývá jí aktivních věřících a rozdělují ji spory o svěcení žen či homosexuálů na kněze.
11:25 - Podle reportéra deníku The New York Times se zdají davy přihlížejících v centru města o něco menší, než se očekávalo.
11:19 - Proč je u nás svatba událostí číslo jedna? Důvod třetí:Nostalgie. Snění. I přesvědčení republikáni se přece rádi dívají na pohádky. A sociální statut diváka nerozhoduje o tom, jestli miluje romantické příběhy z prostředí vysoké aristokracie. A tohle romance je, velká.
Čtvrtý důvod: Média umí svatbu krásně udělat. A zpravodajstvím znudění, opotřebovaní diváci (či čtenáři a posluchači) se rádi baví. Málokterá jiná událost tak dokonale splňuje pravidla "infotainmentu".
11:15 - Princ William už dorazil s bratrem princem Harrym, který bude jeho svědkem, do Westminsterského opatství.
11:11 - Do obřadního sálu dorazila také australská premiérka Julia Gillardová. Královské svatby se zúčastní, přestože je zastánkyní republikového zřízení. "Sluší se, aby se zúčastnila," vysvětlila BBC.
11:10 - Připoměňte si, jaké to bylo před třiceti lety. To když si bral princ Charles Dianu. A jak to všechno skončilo. Podívejte se TADY.
11:06 - Hudební doprovod slavnostního obřadu zajistí dva pěvecké sbory a orchestr.

11:02 - Po svatbě se novomanželé na dva měsíce uchýlí do ústraní. Podle spolupracovníka Českého rozhlasu Ivana Kytky si William vymínil, že chce mít šedesát až sedmdesát dní na to, aby v klidu budoval manželství. Podle Kytky chce zřejmě svou manželku uchránit před přílišným zájmem veřejnosti, novinářů, politiků a zbytku královské rodiny. Kde budou novomanželé bydlet, zatím není známo. Nejčastěji se ale spekuluje o londýnské rezidenci, kde bydlela zesnulá princezna Diana.
Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Takhle vypadá oficiální program nejsledovanější svatby v dějinách.Autor: Reutersvětší obrázek »
10:58 - Britská média obsáhle informují o tom, kdo ze známých osobností pozván nebyl, a přitom se s jeho návštěvou počítalo. Královský palác například nepozval dva bývalé premiéry Tonyho Blaira a Gordona Browna. Automaticky jsou zváni všichni velvyslanci zemí, které udržují s Británií diplomatické vztahy. Obřad ale neuvidí syrský velvyslanec. Palác ho původně pozval, ale po brutálním zásahu syrských ozbrojených sil proti demonstrantům v Sýrii pozvánku zrušil. Syrský diplomat v reakci oznámil, že je mu to líto, ale že i tak přeje novomanželům hodně štěstí.
10:56 - Kadeřníci princovy nastávající manželky Richard Ward a James Price prozradili BBC, že zřejmě nejdůležitější účes v životě Kate Middletonové několikrát nacvičovali. Jeho podoba bude ale do poslední chvíle zastřena tajemstvím.
10:55 - Britskou královskou svatbu oslavují i v Austrálii. Mluvčí tamní pošty Sarah Gordonová oznámila, že už v pondělí by mohla být vytištěna zvláštní kolekce známek s motivy obřadu William a Kate.

FotogalerieKrálovská svatba prince Williama a Kate Middletonové


10:53 - Starosta Londýna Boris Johnson je známým vášnivým cyklistou, někdy jezdívá na kole i do zaměstnání. Nepřekvapí proto, že jako svatební dar novomanželům věnuje dvojkolo.
10:48 - Proč je svatba událostí číslo jedna? Důvod druhý:Dva krásní mladí lidé jsou šťastní. To je mimořádná zpráva, která snadno přemůže zlý svět plný odposlechů a vládních krizí. Jsme za ni vděčni.
10: 50 - Kate se podle britských médií s Williamem dohodla, že ve slavnostní přísaze vynechá pasáž, v níž by měla slíbit, že bude manželovi sloužit a na slovo jej poslouchat. To znamená sice malý, ale významný posun v konzervativní britské královské tradici.
10:40 - V našem onlinu vám budeme přinášet nejenom zpravodajství a fotografie, ale také glosy a postřehy šéfkomentátora Aktuálně.cz Jana Lipolda. Tady je první z nich:Nejsme poddaní. A přesto je u nás cizí svatba událostí číslo jedna. Proč? Důvod první (a další budou následovat): Máme rádi svatby vůbec. Jsou to události jímavé, obřadné, osudové. "Kytice, závoj a slzy/ i štěstí rozplakává/ jak je to hezké/ když se někdo vdává." (Jaroslav Seifert.)
10:36 - Svá místa už zaujali i princův strýc Earl Spencer a známý komik Rowan Atkinson.
10:33 - Do Westminsterského opatsví přicházejí další a další hosté. Na svém místě už je i přítelkyně prince Harryho Chelsy Davyová. Na svatbu se oblékla do zelených šatů od návrháře Alberta Ferettiho.
Svatba Williama a Kate - 29. dubna 2011
Davy v Londýně šílí, do svatby zbývají jen desítky minut. Autor: Reutersvětší obrázek »
10:32 - "Mezi lidmi panuje slavnostní atmosféra, nikdo do nikoho nestrká. Když si najdete své místo, nemusíte se o něj bát. Všichni si slavnostní okamžiky užívají," popisuje reportér deníku Guardian situaci v zaplněném centru Londýna.
10:26 - Kate Middletonová s rodiči už dorazila do hotelu Forint, odkud odjede přímo na obřad do Westminsterského opatství. Princ William pojede s rodinou z Clarence House.
10:24 - Také všechny vlaky přijíždějí a odjíždějí z Londýna podle jízdního řádu. Podle odhadů přijede na svatbu vlaky na 400 tisíc lidí.
10:23 - Šéf městské hromadné dopravy v Londýně Bob Crow vyzval obyvatele města a návštěvníky k trpělivosti a shovívavosti, protože svatba bude velkým náporem pro silnice ve městě. Centrum je pro veškerou dopravu uzavřeno. Metro funguje normálně, všechny stanice jsou v provozu.

10:20 - Televizní záběry ukazují stovky hostů tísnících se u vchodu do Westminsterského opatství. Jsou mezi nimi známé tváře veřejného života. Kamera si nejdéle vychutnává pohled na fotbalistu Davida Beckhama s manželkou Victorií, kteří vyčkávají, až se dostanou na svá místa.
10:10 - Mluvčí prince z Walesu Paddy Harverson popsal pro BBC, jak princova nevěsta Kate strávila poslední dny před svatbou: "Viděl jsem ji v tomto týdnu každý den. Je velmi uvolněná, což nás všechny velmi překvapilo. Myslím, že musí být nervózní, ale nedává to najevo. Je prostě úžasná. K její pohodě podle mého názoru přispělo i to, že s ní poslední dny před slavnostním obřadem v hotelu Goring trávila i její rodina."
10:01 - Podle odhadů bude v ulicích Londýna svatbu královského páru sledovat až milión lidí. V zemi byl kvůli obřadu vyhlášen druhý stupeň ohrožení.
9:51 - První hosté už se usazují na svých místech ve Westminsterském opatství. Přední řady jsou samozřejmě vyhrazeny pro královskou rodinu a příbuzné Kate Middletonové. Celkem se obřadu v hlavním svatostánku anglikánské církve zúčastní na 1900 hostů. To je méně, než kolik jich bylo před třiceti lety na svatbě prince Charlese a Diany v katedrále svatého Pavla. Tam sledovalo obřad 3500 osob.

FotogalerieDavové šílenství před britským "dnem D" tohoto roku


9:41- Japonská císařská rodina se svatby nezúčastní. Svou účast odřekla kvůli katastrofálnímu zemětřesení a následné vlně tsunami, která zemi postihla 11. března.
9:40 - Internetové stránky britské stanice BBC mají potíže, nedá se na ně dostat. Zřejmě kvůli obrovskému zájmu fanoušků Williama a Kate.
9:26 - Jmenování Kate vévodkyní z Cambridge znamená, že se princova nevěsta prozatím nestane princeznou. Tento titul ale může získat později, upozorňuje deník Guardian.
9:20 - Oficiálním oslovením William a po svatbě bude "Jeho královská výsost, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu a baron z Carrickfergusu". Kate bude oslovována jako "Její královská výsost, vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu a baronka z Carrickfergusu".
9:00 - Už od rána přicházejí do středu Londýna davy lidí, aby mohly sledovat královskou svatbu prince Williama a Kate Middletonové. Připojují se k tisícům nadšenců, kteří u trasy svatebního průvodu strávili noc. Někteří tu bivakují už několik dní.
8:00 - Média, hlavně ta americká, jsou svatbou Williama s Kate doslova posledlá. Televizní stanice se předhánějí v tom, kdo svým divákům zprostředkuje z Londýna více informací.
Jen televize CNN má na místě 400 zaměstnanců.
Pro Brity je ale svatba následníka trůnu víc než jen jakýsi novodobý Disneyland. Domnívají, že monarchie a královská rodina k nim prostě patří.
Britská identita se bez panovníka a Buckinghamského paláce, zámku Windsor a dalších symbolů prostě neobejde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ahojky vítáme tě