Ahojík! Vítám tě na našem blogu! Chtěly bycom tě poprosit o jednu věc! Prosím nepiš tu sprosté a stupidní či jinak vulgární komentáře!  Děkujeme ,že nás respektuješ! =)
Každý povídá jak je dobrý a kolik umí věcí, my jsme dokázali co umíme a vy jste důkazem! 

Skrytá hrozba:Po ovoci se tloustne!

25. dubna 2011 v 9:41 | Lilly |  Zábava a ostatní věci
Pozor! Ovocné svačinky, či banán k večeři vám štíhlou linii nezaručí! Spíše naopak!
Taky si říkáte: "Ovoce, to jsou samé vitamíny a žádné kalorie," tak se ho snažíte jíst, kdykoliv to jde?! To byste se mohla taky pěkně napálit. Některé druhy ovoce ohrožují vaši linii více, než si myslíte. Důležitá je denní doba a samozřejmě množství ovoce.

Ovoce byste měla jíst především v dopoledních hodinách, kdy metabolismus pracuje na plné obrátky a vy energii z přijatých ovocných cukrů dokážete využít a spálit. V odpoledních a nejrizikovějších večerních hodinách by tělo mohlo fruktózu (ovocný cukr) ukládat jako tuky. Tedy "lehký" ovocný salát nepatří k nejvhodnější dietním večeřím!


Ovocné cukříky

Sníst více ovoce obzvláště v letních měsících nebývá problém. Je lehké, sladké a šťavnaté, takže má všechny předpoklady pro to, aby se s ním člověk bez problému přejedl. Nejhorší jsou večerní ovocné hody. Myslíte si, že děláte něco pro své zdraví, přitom z takového jídelníčku můžete ztloustnout! Jak je to možné? Z ovoce se nebude cítit dlouho sytí, navíc fruktóza neprodukuje tvorbu inzulinu, takže jednoduše řečeno, do vašeho mozku nikdy nedojde signál: už dost! (jak se to děje při klasických cukrech)


ovoce


Pozor si musíte dát i na kandované, ale i sušené ovoce, v nichž je cukr koncentrován v daleko větší míře, tudíž i pár kousků ohrožují vaši linii.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ahojky vítáme tě