Ahojík! Vítám tě na našem blogu! Chtěly bycom tě poprosit o jednu věc! Prosím nepiš tu sprosté a stupidní či jinak vulgární komentáře!  Děkujeme ,že nás respektuješ! =)
Každý povídá jak je dobrý a kolik umí věcí, my jsme dokázali co umíme a vy jste důkazem! 

Rodiče se rozvádí! Co dělat?

28. dubna 2011 v 17:05 | Leníq |  Zábava a ostatní věci
Rozvod
zdroj: profimedia.cz Rozvod
z www.krásná.cz více info najdeš na www.krasna.cz
aktualizováno 28.04.2011, 05:18 | 28.04.2011, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize
V současné době se mi zdá, že se častěji a častěji řeší jedno "dospělácké" téma a tím je právě rozvod. Možná to bude tím, že se dnes podle všeho rozvádí každé druhé manželství. Když se na to podíváš ze všech možných úhlů, máš v podstatě štěstí, že jsou tví rodiče pořád spolu. Ovšem, každý na tom tak dobře není. Někteří rozvod svých rodičů prožívají vcelku neutrálně a bere to v klidu, některé děti a dospívající však hádkami rodičů dost trpí.
Já sama jsem si to zažila, dokonce dvakrát. Takže vím, že mít vzpomínky na takovou událost, není nic krásného a ani nestojí za to, na to vzpomínat. Rozvod může být těžký z hodně důvodů, ale podle mě to mají nejtěžší děti, které jsou do rozvodu přímo zatahovány, proto by sis měla vážit toho, když jsou tví rodiče rozumní lidé a snaží se děti takových starostí ušetřit.
A co tedy dělat, když se rodiče rozvádí? Je samozřejmé, že pokud jsi citlivější a oba rodiče máš vážně ráda, tak to budeš hodně prožívat. Ale první, co si musíš uvědomit, je to, že na jednu stranu je vlastně výhoda, že nebudou žít spolu - koho by bavily ty věčné hádky, které by měli a určitě by do toho začali zatahovat i tebe. Chce to vždy vidět věci z té lepší stránky.
Také je normální, pokud se zavřeš do pokoje a vybrečíš se, polituješ se a bude ti na nic, ale tohle je citová úleva, ne řešení! Musíš si uvědomit, že pláčem ani špatnou náladou nic nespravíš. Sice je prospěšné, na pár dní vypnout mozek a jen se litovat a brečet, ale čím budeš starší, tím si budeš muset víc zvykat na to, že to nic neřeší a že po čase se zase musíš zvednout a začít žít. A smířit se s tím, jaký tvůj život je. Nesmíš vše zahodit, odsunout stranou, to určitě rodiče nechtějí. Co se týče školy, kamarádů, přítele apod., tak je prostě nemůžeš jen tak odsunout na druhou kolej.
Určitě to chce i nějakou podporu - řekni to své kamarádce, příteli nebo se s tím svěř staršímu sourozenci. Ti všichni, i když ti asi s řešením moc nepomůžou, tě určitě podpoří a to je v takových chvílích moc důležité. A možná ti někdo, kdo si tím sám prošel, dá hodně cenných rad a povypráví, jak si rozvodem svých rodičů procházel on. Uvidíš, že netrpíš sama.


Rozvod


Někdy je lepší na to úplně zapomenout, vyplakat se, vyvztekat se, svěřit se někomu a najít si nějakou aktivitu, která ti bude zaměstnávat tělo i mozek, aby ses také mohla odreagovat. Možná se zkus zapsat na nějaký kroužek, nějakou činnost ve škole, nebo s něčím pomoct kámošce - jsou věci, které tě mohou zbavit alespoň na krátkou dobu všěch rozvodových starostí.

Podle mě je úplně nejhorší, když přijde na řadu věc, které se bojí většina dětí, a to je rozhodnutí, s kým bydlet. Pokud jsi hodně malá, rozhodnou to rodiče a soud, ale pokud už jsi dost stará a z pohledu české legislativy schopná rozhodovat se sama, musíš si to určit ty. To je nejspíš nejtěžší okamžik, před kterým jako dítě rozvádějících se rodičů stojíš.

I tak z ničeho neměj strach. Nenech se žádným způsobem ovlivňovat ani jedním z rodičů a rozhodni se podle předchozího života - s kým budeš lépe vycházet? Možná ti rodiče začnou nabízet nějaké výhody, a tak tě přesvědčovat a manipulovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že se lidi jen tak nezmění a v podstatě oba budou stejní jak před rozvodem. Samozřejmě, je taková tradice, že děti jdou nejčastěji k matce, ale pokud si s ní nerozumíš, tak proč se tím řídit? I život s tátou může být fajn… Chce si to jen s oběma rodiči v klidu promluvit a říct, jak to vážně je a že i když se rozhodneš pro jednoho, tak je máš ráda oba a chceš se samozřejmě vídat s oběma.
Rozhodování by ti mohlo usnadnit i to, že se jeden z tvých rodičů stehuje do jiného města. Někdo chce zůstat tam, kde to zná, kde má školu a kamarády, pro jiného to ale může být výzva a nový začátek. Jestli tě třeba ve škole šikanují, bydlíš na malém městě, kde není moc možností ke studiu apod., mohlo by pro tebe být přestěhování do většího města výhodné. I takové skutečnosti je dobré zohlednit. Zkus se prostě řídit srdcem i rozumem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni ,že si tu byl !

Klik 100% (113)

Komentáře

1 mersmerize mersmerize | Web | 29. dubna 2011 v 11:12 | Reagovat

mg... když kopíruješ články, tak si dávej bacha na zdroj - je z krásná.cz a pokud vím, byl za článkem odkaz na můj blog. tak to naprav, nebo ti nechám blog smazat:)

2 Lenky Lenky | Web | 29. dubna 2011 v 19:42 | Reagovat

[1]: hmm.. pod obrázkem je adresa www.krasna.cz a  vedle je napsáno více info na www.krasna.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ahojky vítáme tě