Ahojík! Vítám tě na našem blogu! Chtěly bycom tě poprosit o jednu věc! Prosím nepiš tu sprosté a stupidní či jinak vulgární komentáře!  Děkujeme ,že nás respektuješ! =)
Každý povídá jak je dobrý a kolik umí věcí, my jsme dokázali co umíme a vy jste důkazem! 

HLEDÁŠ BRIGÁDU PÁR TIPŮ

25. dubna 2011 v 15:17 | LENÍQ |  Návody
Máš na léto spoustu plánů, ale úspory z kapesného ani z toho, co ti dají rodiče, rozhodně na všechno mít nebudeš? Na jdi si brigádu už teď, při škole, a uvidíš, jak rychle do léta seženeš korunky na vše, co potřebuješ.
Než začneš prohledávat inzeráty, ujasni si, jakou brigádu hledáš. Máš čas každý den ve stejnou dobu? Nebo chceš spíš něco nárazového? Hodláš pracovat jen v týdnu, nebo i o víkendech? Jsi časově flexibilní, nebo si hodláš pracovní hodiny určovat ty sama? Všechno tohle bude důležité při výběru té správné brigády.

Nenech se odradit tím, že nemůžeš hned nic sehnat. Zkus se poptat po známých a příbuzných, na úřadu práce, zapoj rodiče, ať se zeptají v práci. Pokud máš vyhlédnutou firmu, ve které bys ráda pracovala, nenech se odradit tím, že nemají inzerát, že by někoho hledali. Napiš jim, co umíš a že bys ráda pracovala právě pro ně.

Jaká práce by se dala zvládnout při zaměstnání? Zkus třeba tohle:

Rozdávání letáků

Můžeš zkusit rozdávat letáky. A to jak na ulici, tak do schránek. Tuhle práci zvládne úplně každý, většinou si můžeš vybrat i lokalitu tak, abys to měla blízko školy nebo domova.

Doplňování zboží

Zkus se po práci zeptat v obchodě. Malé obchůdky i obří supermarkety potřebují brigádníky docela často. Můžeš pracovat ve skladu, doplňovat zboží do regálů nebo sedět za pokladnou. To už je práce zodpovědnější, a taky lépe placená.
Hostesky

Docela dost peněz za minimální námahu si vyděláš jako hosteska. Kontaktuj speciální agentury nebo se poptej kamarádek, které už hostesky dělají. Můžeš pracovat v obchoďáku, třeba u ochutnávek nebo prezentování novinek. Jako hosteska se můžeš dostat i na různé konference, veletrhy, kulturní akce nebo rauty, kde třeba narazíš i na známé osobnosti. Pro tuto práci se ti bude hodit atraktivní vzhled, slušné vystupování, komunikativnost, a občas i jazykové znalosti.Restaurace a fastfoody
Řetězce s rychlým občerstvením a restaurace také potřebují hodně zaměstnanců. Některé vyloženě berou samé mladé brigádníky, kteří se střídají v jednotlivých směnách. Není to nijak atraktivní práce, ale můžeš si díky dýšku přijít na docela pěkné peníze.

Telefonování

Zkusit štěstí můžeš jako tazatelka nebo telefonistka. Tenhle obor se hodně rozmáhá a lidi potřebuje jako sůl. Navíc není špatně placený.

Ekologická hnutí

Ve větších městech můžeš najít brigádu v různých ekologických hnutích. Zaměstnávají brigádníky, kteří na ulici oslovují lidi a seznamují je s aktivitami příslušného hnutí, nabízejí jim časopisy apod. V příslušné organizaci pak určitě najdeš i další možnosti uplatnění.

Doučování

Jestli ti ještě nebylo šestnáct, brigádu nejspíš hledáš špatně. Tedy tu oficiální. ;-) Co takhle zkusit doučovat? K tomu nepotřebuješ ten správný věk v občance, jen schopnost, někoho něco naučit, a samozřejmě příslušné znalosti v oboru. Důležitý je výsledek, že dotyčné dítě něco naučíš, ne, kolik ti je.
Úklid

Bydlí ve vašem domě nebo okolí dost starých lidí? Co jim nabídnout své služby? Za pomoc s úklidem, nákupy nebo venčením psů rádi zaplatí, když už na to sami nestačí.

Vedení kroužků
Máš talent na sport, kreslení, hraješ skvěle na klavír? Mohla bys najít uplatnění v domě dětí nebo jako lektorka v různých volnočasových centrech. Není to ani tak práce, jako spíš velká zábava, a navíc pěkně placená.
Praxe ke studiu
Zkus myslet perspektivně. Zkus si najít práci v oboru, který studuješ. Nejen, že se ti to bude v budoucnu hodit, ale i bys mohla snáz uspět při hledání práce. Budoucí zaměstnavatel ocení, že tě nemusí složitě zaučovat, protože už věci budeš znát ze školy.

Hodně štěstí při hledání práce. A až nějakou najdeš, pochlub se v komentářích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi holka nebo kluk

Holka 71.8% (61)
Kluk 28.2% (24)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ahojky vítáme tě